نارنجی پوش

اکران نارنجی پوش درست فردای روزی که دیدمش تمام شد. می توانم بگویم که نارنجی پوش فیلمی ایده آلیستی ست که تلاش کرده فرهنگ سازی کند. یک جور اعتراض آمیخته به طنز است آنجا که حامد آبان _عکاس حرفه ای و خبرنگار روزنامه_ می شود لیسانسه ی نارنجی پوش. در کل در نظرم نارنجی پوش شخصیتی طنز آلود بود که اتفاقی با فنگ شویی آشنا می شود و بعد تحولی با سیر صعودی در او بوجود می آید.

فیلم مهرجویی نگاهی غیرواقعی به فنگ شویی دارد. خبرساز شدن در صفحه ی اول روزنامه ها هم غیر واقعی و ایده آلی ست و زندگی خصوصی ش هم ماجراهایی تکراری را روایت می کند. (به شخصه من نوعی بیننده خسته شده ام از دعوا و بحث های تکراری زندگی شخصیت ها، کلیشه ها، علاقه به وطن ها، و اصرار مداوم به ماندن ها) 

شاید اگر بخواهم منصفانه در مورد این فیلم قضاوت کنم، باید اضافه کنم که مهرجویی می خواسته یادآوری کند به من ایرانی که هر کدام از ما می توانیم رفتگر درون خودمان باشیم یا همان جمله ی معروف و کلیشه ای شهر ما خانه ی ماست را دوباره آویزه ی گوشمان کند تا مگر اینبار شهروندان خوبی شویم.

/ 6 نظر / 27 بازدید
ana

az naghdaai ke khoondam fahmidam kare zaif

آناهیتا آذرشکیب

سلام اولدوز عزیزم رفتی این فیلم رو دیدی؟ در موردش زیاد حرفای خوبی نشنیده بودم. ولی دلم می خواست ببینمش. حالا سی دی ش که اومد می بینم. هر چند خیلی وقته دور دیدن فیلم ها و سریال های ایرانی رو خط کشیدم. همه موضوعات فیلم ها و سریال ها افتاده به تکرار و این آدم و خسته می کنه.

درخت ابدی

بدم نمی‌اومد ببینمش. صبر می‌کنم سی‌دی‌ش دربیاد.

بونو

سلام دوست عزیز بدلایل فنی نمی تونستم در خدمتتون باشم امیدوارم به روزهای آینده....[تایید]

بونو

عجب آشفته بازاریست دنیا.....

آرمین صافدل

من نارنجی پوش رو دو بار تو سینما دیدم به نظرم هر ایرانی واسه یه بار هم که شدی باید این فیلم رو ببینه هر چند من فیلم رو بخاطر ضعف هایی که داشت زیاد دوست نداشتم